WhatsApp

Otel Reklam Yönetimi & Seo Hizmetleri

Projelere Geri Dön

Düşük Bütçelerle Yüksek Dönüş Oranı Elde Edin !

Reklamlarınızı Hedef Kitlenizle Doğrudan Buluşturun !

Google Dostu Bir Web Sitesine Sahip Olun !

Arama Motorlarında Görünürlüğünüzü Arttırın !

Gelişmiş Raporlama Sistemleri ile Ne Durumda Olduğunuzu İnceleyin !

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet ve sosyal medya kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle çoğu işletme işlerini dijital dünyaya taşımaya başladı. Sosyal medya ve internette geçirilen zaman düşünülünce geleneksel reklam yönetimine göre, dijital reklamlar günümüzde çok daha etkili ve ekonomik bir seçenek olmaktadır. İşletmelerini görünür kılmak, daha çok kitleye ulaşmak ve müşteri çekmek isteyen firmalar artık dijital reklamları ve SEO hizmetlerini tercih ediyor. Birçok sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de dijital reklamlar önemli bir role sahiptir. 10 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman kadromuzla beraber otel reklam yönetimi alanında birçok otele destek vermekte ve başarılı işler yürütmekteyiz. Peki siz hala dijital dünyaya adım atmadınız mı?

Otel reklam yönetimi nedir ?

Birçok sektörde olduğu gibi tatil planlarımızı yaparken de doğru oteli bulmak için internet araştırmalarına başvuruyoruz. Güzel bir tatil geçirmek isteyen kişilerin %78’i kalacakları yerleri internetten seçip, online rezervasyon sistemleri ile otel girişlerini kolaylıkla yapabiliyorlar. Bu durumda otellerinin tanıtımını, avantajlarını ve indirimlerini duyurmak isteyen işletmeciler otel reklam yönetimi ve SEO hizmetlerine başvuruyor. Oldukça rekabetli olan turizm sektöründe artık devir dijital devri! Eğer hala dijital çözümlere başvurmadıysanız potansiyel müşterilerinizi kaçırıyor olabilirsiniz.

Sosyal medya ve Google reklamlarının sahip olduğu algoritma ve datalar sayesinde doğru hedef kitleye ulaşıp, satış hacmini genişletmek mümkün. Oldukça iyi kurgulanması gereken otel reklam yönetimi, doğru görseller, doğru kullanıcı hedeflemeleri ve remarketing( yeniden hedefleme) çalışmaları ile otel rezervasyonlarınızı arttırmak için en doğru seçenek oluyor.

Neler yapıyoruz? 

Sosyal Medya Paylaşımları

Otelinize ait sosyal medya hesaplarınının yönetimini üstleniyoruz. Aylık olarak hazırladığımız bir planla özel günler, promosyonlar ve otelinizi tanıtmak için seçtiğimiz profesyonel fotoğraflar ve hazırladığımız görsel tasarımlar ile günlük olarak paylaşımlar yapıyoruz. Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Linked-in gibi sosyal medya araçlarına göre özel olarak belirlediğimiz hedef kitlelere ve o platforma uygun otelinizle alakalı ilgi uyandıran içeriklerin ve sizlerle plandığımız promosyonların duyurulması için profesyonel ekibimizle eksiksiz çalışmalar yürütüyoruz. Görsel tasarımlara ek hazırladığımız içerikler ve doğru htag kullanımları ile takipçi sayınızı ve otelinizin bilinirliğini arttırmaya odaklanıyoruz.

Sosyal medya paylaşımları otel reklam yönetimi için de destek sağlayan çalışmalardan biri olmaktadır. Paylaşımlarla kazandığımız, otelinize ilgi duyan kullanıcılara özel reklamlar çıkabilmek ve marka itibarınızı arttırmak için sosyal medya yönetimi profesyonel yürütülmesi gereken süreçlerden biridir.

Facebook ve Instagram Reklamları

Otel reklam yönetimi için kullandığımız en önemli mecralardan biri de Facebook ve Instagram reklamlarıdır. Facebook Business Manager platformu ile yürüttüğümüz reklam çalışmalarına detaylı rakip analizi ve piyasa trendlerine göre yön veriyoruz. Facebook ve Instagramın güçlü datası ile otelinizle etkileşime geçmesi yüksek olan kişilerin yaş,cinsiyet, konum, davranış ve ilgi alanlarını belirliyor ve reklam kurgularında bu verilerden yararlanıyoruz.  Otelinize rezervasyon dönüşümü sağlayacak yeni kişiler bulmanın yanında eski müşterilerinize de ulaşmak için özel reklam çalışmalarında bulunuyoruz. Reklamları oluşturduktan sonra elde ettiğimiz verileri göz önüne alarak dönüşüm oranlarının daha çok artması için optimizasyon çalışmalarına devam ediyoruz. Sizlerin de reklam dönüşümlerini takip edebilmeniz için reklam çalışmalarımızın başarısını haftalık raporlarla sizlerle paylaşıyoruz.

Google Reklamları

Google reklamları ile otelinizin sahip olduğu özellikleri, rezervasyon bilgileri ve fiyatları gibi birçok bilgiyi internette arama gerçekleştiren geniş bir kitleye ulaştırmayı sağlıyoruz. Otel reklam yönetimi, Facebook ve Instagram reklamları gibi Google Ads reklamlarının da etkili kullanılması ile oldukça başarılı sonuçlara ulaşmaktadır.  Hedef kitlenin arama terimlerine göre özel olarak oluşturduğumuz kampanyalarla, kısa sürede rezervasyon dönüşüm oranlarınızı arttırıyoruz. Oluşturduğumuz kampanyalarda otel fotoğrafları, fiyatları ve olanaklarının yanı sıra otel rezervasyon veya telefon bağlantılarını kullanarak kullanıcıların anında rezervasyon yapmasını sağlayacak alanlardan yararlanıyoruz. Otel fiyatlarının ve müsaitlik durumunun değişmesine göre reklam içeriklerini ve bilgilerini optimize ediyoruz. Düşük bütçelerle yüksek dönüşümler elde etmenizi sağlayacak Google reklamları ile siz de işletmenizi büyütün!

Arama Motoru Ağı Optimizasyonu (SEO) Yönetimi 

 Otelinizin arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını ister misiniz? Reklam yönetimine ek olarak web sitenizin içeriklerinin düzenlenmesi ve arama motorlarında görünürlüğünün artması için profesyonel ekibimizle çalışmalar yürütüyoruz. Sektörünüzle alakalı trend anahtar kelimeleri belirleyerek otelinize en uygun içerikleri hazırlıyor, potansiyel müşterilerinizin oteliniz hakkında detaylı bilgiler almasına olanak sağlıyoruz. Yaptığımız içerik ve SEO çalışmaları ile Google dostu bir siteye sahip olmanıza yardımcı oluyoruz. 

Eğer siz de dijital dünyada rakiplerinizi geçmek istiyor ve otelinizin rezervasyon sayısını arttırmak istiyorsanız, Otelexpert’in otel reklam yönetimi ve SEO hizmetine başvurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Please ask our reseller prices or partnership details!

Contact Us

DİĞER PROJELER