WhatsApp

Neden Bir Websiteniz Olmalı?

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

Neden Bir Websiteniz Olmalı?

Hala bir web siteniz yok mu? Bu yazıyı muhakkak okumalısınız çünkü bu yazıda size neden web siteniz olması gerektiğini açıklıyoruz. Evet sıkı durun başlıyoruz.

İlk izlenim her şeydir. Oteliniz farklılıklarını gösteren kaliteli, profesyonel fotoğraf ve video çekimlerini Otelexpert olarak biz yapalım. Bu görsel arşivde misafirlerin otelinize geldiğinde yaşayacağı deneyimi onlara hissettirelim. Biliyorsunuz, 1 fotoğraf 1000 sözcükten daha etkili olabilir. Oluşturacağınız bu arşiv birçok mecrada (web siteniz, sosyal medya, tanıtım siteleri, Acentalar,rezervasyon arama siteleri…vs.) kullanılacağı için bu yatırımın size dönüşü çok etkili olacaktır. Dijital Kimliğinizin önemli bir parçasıdır.

Sizin de bildiğiniz gibi dünya çeşitli sanayileşme süreçlerinden geçti ve geçiyor. İlk olarak buharlı makinelerin üretimde kullanılmasıyla dünya Endüstri 1.0 ile tanıştı ve üretim bir nebze de olsa kolaylaşmaya başladı. Daha sonra üretimde elektirikli aletlerin kullanılmaya başlanması ve artan işgücü ihtiyacı Endüstri 2,0’ı doğurdu ve artık kitlelere üretim yapmak kolaylaştı. Bir süre sonra da bilgisayarlı sistemler, otomasyon sistemleri ve yazılımlar sanayide çağ atlattı bu da Endüstri 3.0 olarak adlandırıldı. Günümüze gelindiğinde ise dünya artık bambaşka bir yere doğru gidiyor.  İnternetin yaygınlaşması; E-ticaret sistemleri, çeşitli yazılımlar, akıllı cihazlar, uygulamalar, nesnelerin interneti, yapay zeka… daha bir çok hayatımızı kolaylaştıran bilişim ürünleri ortaya çıkardı ve biz artık bu döneme Endüstri 4.0 diyoruz. Daha başlangıç aşamasında olan bu devrimi yakalamak, işte bütün mesele bu.

Endüstri 4.0 çağında sizin de bir internet siteniz olmalı, hatta olmak zorunda çünkü insanlar artık bilgi ve katma değeri yüksek ürünler üreterek kazanıyor siz de bilgi üretmelisiniz. Bilgi çağında ancak bilgi üreterek ayakta kalabilirsiniz.

  • Ana sayfa fotoğrafınızı en etkileyici fotoğrafınız olmalı.
  • Fotoğraf seçerken hedef kitlenizi düşünüyoruz. Bir aileyi, bir iş seyahatini veya balayı çiftini neyin çekebileceğini hayal edip ve onlara ihtiyaçlarına, beklentilerine ve isteklerine hitap eden kolaylıkları gösteriyoruz.
  • Tüm mekanlarınızla ilgili kaliteli fotoğraflar ve videolar çekiyoruz.
  • 360 sanal çekimler hala ilgi görüyor unutmayın.
  • Sizin, personelin ve hatta misafirlerin içinde olduğu sesli videolar ilgi çekiyor.
  • Konum avantajınızı ve çevrenizi göstermek için drone çekimlerinden faydalanın.


Bilgi üretelim derken sadece teknoloji ve yazılım sektörünü kastetmiyorum işiniz her ne olursa olsun katma değerini yükselmekten bahsediyorum.


Misafirlerin %80’den fazlası otel web sitesini mutlaka ziyaret ediyor.

Araştırmalar, gezginlerin %80’den fazlasının (Trivago baksalar dahi), ilgilendikleri otelin kendi web sitesine mutlaka baktığını gösteriyor. Otelexpert olarak sizin için, kurumsal kimliğinizi en çarpıcı özelliklerle misafirlere sunan bir vitrin olmasının yanında, dijital satış mağazanız haline gelen bir otel web sitesi tasarlıyoruz. Inbound (Gelen) pazarlama da denilen bu pazarlama yöntemi, değer sağlayarak ve güven inşa ederek insanları cezbetmek, çekmek ve memnun etmek için bir yöntemdir. Kısacası, web sitenizin içeriği hayaller satmalı ve misafirlerin sizinle kalmasını istemelidir. Bir otel web sitesi nasıl olmalıdır;

1.Kolay bulunur (Seo Uyumlu)

2.Responsive (Mobil Uyumlu)

3.Hızlı ve güven veren (SSL sertifikalı)

4.Davetkar, deneyimi teşvik eden görsel unsurlarla dolu.

5.Satışa Dönük (Direk Rezervasyon Motoru Entegrasyonu)

6.Direk rezervasyonu teşvik eden yazılımlar(Smart pop up, en iyi ücret widget…vs)

7.Otel web sitesi için yaptığınız girişimlerin ve yatırımların faydaları, maliyetlerinden kat kat fazladır. Nasıl mı?

8.Satış Kanallarına yüksek komisyon ödemeniz gerekmez,diğer rezervasyon kanallarına veya Acentalara olan bağımlılığınızı azaltmanıza yardımcı olur.

9.Konuklarınızla bağınızı geliştirmenize ve sadık misafir kitlesi oluşturmanıza yardımcı olur.

10.Misafirleriniz ile ilgili bilgileri kendisinden öğrenir, kişiye özel deneyimler sunabilirsiniz.

11.Satış kanallarına ve diğer kanallara göre daha az rezervasyon iptalleri yaşarsınız.


E Peki açalım açmasına da web sitesi nasıl kurulur bilmiyorum?

Üzülmeyin bilen birisi var, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Kullanımı kolay içerik yönetimi sistemiyle siz de bilgi çağını yakalayabilirsiniz. İşiniz ne olursa olsun eğer internette yoksanız gelecek karanlık olabilir. Bu yüzden rotanızı karanlık yoldan aydınlık yola doğru çevirmenin zamanı geldi.

 

 

Neden Bir Websiteniz Olmalı?