WhatsApp

Grafik Tasarımda Profesyonel Expert

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

Grafik Tasarımda Profesyonel Expert

Grafik tasarım, Markanız için en etkili marketing ve tanıtım yöntemlerine mi ihtiyacınız var? Otel Expert grafik tasarım noktasında profesyonel desteğiyle sizlere bu alanda hizmet sunuyor. Kaliteli görsel etkiyi elde etmek için yapmanız gereken ise sadece bizimle iletişime geçmek!
Markanızın farkını ortaya koymak ve yaratıcı gücün sınırlarını zorlamak adına meydana gelen bütün çalışmalarda farklı olduğunuzu bütün dünyaya gösterebilme şansını elde edeceksiniz.
Birlikte adım adım grafik tasarım evrelerini inceleyelim ve sizler de bu doğrultuda bizimle gerçekleştireceğiniz çalışmada bilgi ve özveri unsurlarını tanıyın istiyoruz. Hazırsanız başlayalım;
Bir iletiyi yazılı yada görsel yoluyla, belirlenen bir hedef kitleye ulaştırmak için yapılan, 2D boyutlu yada 3D olarak tasarlanan afiş, ilan tahtası, dergi, logo, kitap, film tasarımı, animasyon şeklinde yaratıcılık gerektiren tasarımlar grafik tasarım alanında yer alır.
Grafik tasarım kendi bünyesinde, denge, vurgulama, karşıtlık, hizalama, hareket, oran, tekrarlama, yakınlık ve birlik gibi belirli sanatsal ölçütleri bulunmaktadır. Tasarım yapılırken bu grafik tasarım öğelerine dikkat edilerek oluşturulmalıdır. Grafik tasarımı, yeteneğin, hayal gücü ile birleşerek fikir, düşünce yada iletilmesi istenen mesajın, teknoloji yardımıyla sergilenme sanatıdır. Dijital çözümlerin içinde çok geniş bir yer kaplayan grafik tasarım ile bütün projelerde etkili bir sunum elde edilebilmektedir.

İçeriğin en önemli olduğu dijital devirlerden birini yaşıyoruz, bundan dolayı görselden, yazıya her alanda ince işlenmiş içeriklere ihtiyacımız var. Grafik tasarım kurumsal kimlik inşasından sosyal medya yönetimi için hazırlanacak postlara ve kreatife çalışmalara kadar birçok alanda kendine yer edinmiş bir dijital unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.
Elbette grafik tasarımın gücünü arkamıza alırken bunu da profesyonel bir halde gerçekleştirmeliyiz. Bu doğrultuda Otel Expert sizlere hizmet vermekten ve yardım sağlamaktan özsevi duymaktadır.

Profesyonel kişiler tarafından grafik tasarım yaptırmak istiyorsanız, Otel Expert sizler için kapsamlı bir hizmet alanı ve etkili çözümler üretmek için çalışıyor mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Neden Grafik Tasarım Desteği Almalısınız?

 

Grafik tasarımın genel amacı belirli bir mesajı iletmektir. Hayal gücünüze bağlı olarak aklınızda oluşan fikirleri tasarlayabilmenizi, dijital yada yazılı ortama aktarabilmenizi sağlar. Grafik tasarımın amacı, doğru mesajı, doğru hedef kitleye, doğru halde ulaştırmaktır.
Sistematik ve yaratıcı bir plan dâhilinde, semboller ve sözcüklerin kullanılmasıyla birlikte belirli hedeflere ulaşmayı ve de bir problemi çözmeyi hedefler. Görsel kontakt ve çeşitli grafik araçlarını kullanarak fikir ve kavramların estetik bir şekilde ifade edilmesini sağlar.
Hedef kesime ulaşmanın ve doğru mesajı vermenin en etken yollarından biridir. Çünkü insanoğlu gördükleri karelerin yüzde seksenlik bir kısmını hafızalarında barındırır ve unutmazlar. Bu da etkili bir reklam ve bilinirlik kampanyası için hedeflenen başarıyı getirecektir.

Otel Expert olarak anlatılmak istenen mesajı doğru şekilde yansıtmak, içeriğin konuya, hedef kesime, ürün veya hizmete uygun olmasını sağlamaktayız. Grafik Tasarımcısı Neler Yapmakla Sorumludur?

 1. İlgili konuyla alakalı bir ana tema ve kavramını hazırlar.
 2. Konunun getirildiği kavramlara uygun olan görsel düzenlemeleri hazırlar.
 3. Tasarımı gerçekleştireceği konu ile ilgili ihtiyaç duyulan bilgileri toplar ve müşterilerine geri dönüş sağlar.
 4. Gerek duyulduğunda film ve resim çekimlerinde, uygulama içerisindeki estetik düzenlemeleri yapar yada kontrol işini üstlenir.
 5. Düzenlenecek veya basılacak tv ve web kanallarında yayınlanacak malzemenin tasarım aşamasından yayım veya basım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve bir sonuca bağlar.
  Otel Expert'in tasarım kadrosu bütün bu sorumlulukların farkında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Planlama ve proje aşamasının her adımında dakik ve özverili bir ilerleyiş sağlayan ekibimiz sayesinde sizler de etkili tasarımını gücünü deneyimleyebileceksiniz.
  Otel Expert Uzman Grafik Tasarımcılarının Sahip Olduğu Nitelikler

Otel Expert'in grafik biriminde çalışan profesyonel tasarımcılar; şekil ve mekân ilişkisini görebilir, renkleri algılayabilir, hayal gücü geniş olup tasarımlarını çizgi yolu ile gösterebilir, sanatsal alanlarla ilgili, teknolojiyi yakından takıp eden, yeniliklere açık kişilerdir. Bu yüzden en iyiye odaklı çalışmalar Otel Expert bünyesinde gerçekleştirilir. Grafik tasarım alanında çalışan takım arkadaşlarımız; bilgisayarla yada çizim masası üzerinde ve film veya fotoğraf stüdyolarında çalışırlar. Proje için gerekli olan aksiyon modeli bazen masa başı, zaman zaman da sahanın kendisi olabilmektedir.

Uygun koşul hangisi ise çalışmalar o alanda ve mekânda gerçekleştirilir. Grafik Tasarım mesleğini yapacak olan kişilerin sahip olması gerekli önemli nitelikler şu şekildedir;
• Tutarlılık
• Yaratıcılık

 • Problem çözebilme
 • Her zaman öğrenme
 • Eleştiri yapabilme
 • Sabır

 

Otel Expert'de tam da bu donanımlara sahip takım arkadaşları ile çalışmalar sürdürüyoruz.

Grafik Tasarımın Öğeleri Hakkında Bilgi

Fotoğraf tabanlı, illüstrasyon, sembol ve logolar kullanılarak üretilen grafik tasarım, metin esaslı tasarımlar yada her iki yöntemin birleşimini içeren görüntü tabanlı tasarımlar kullanılarak üretilebilir.
Bu tasarımlar logo, broşür, katalog, kartvizit, poster, el ilanı, ambalaj, dijital reklamlar, dış mekân reklamları, sunum materyalleri, basılı medya reklamları şeklinde pek oldukca konu grafik tasarımının alanına girmektir.
Bir markanın bütün bu alanlarda variyet göstermesi hem müşteri güveni kazanması hem de marka yolunda iyi bir statü elde etmesi için önemlidir. Grafik tasarımındaki olmazsa olmaz öneme sahip unsurlar aşağıda yer almaktadır;
o Metin: Metin biçimi, bir iletiyi tek metinden bir sanat eserine dönüştürebilir. Hizalamalar, boyutlar, boşluk ve renklerle birleştirilmiş değişik makale tipleri, iletişim kurduğunuz noktaya güç katar. Böylece yazınsal ifadeniz i doğru yapabilirsiniz
o Çizgiler: Düz, dalgalı, kalın, kavisli, ince çizgiler göz önünde bulundurulduğunda, olanaklar sınırsızdır. Çizgiler, tasarımcıların bir alanı boşluk yada bir düzende ayırmasını sağlar. Görsel hafızayı çizgiler ile tetikleyebilir ve karakteristik çizgiler kullanabilirsiniz.
o Renk: Bir tasarımın en önemli öğelerinden biri renktir. Tasarımcı, renk teorisini sağlam kavrayarak ele almalıdır. Renkleri cesurca ve kesin bir nitelikle kullanarak bir markayı görkemli bir halde yansıtabilir, cazibesini daha çok arttırabilir.

o Şekiller: Reklamları yarıcı bir biçimde doldurmak için kullanılan şekiller, metin ve diğer içerik biçimlerini desteklemek ve bir tasarımı dengede tutabilmek için çeşitli yollar sunar.

o Doku: Ürünü veya hissettirmek istediği mesajı somut hale getirir. Uygun kâğıt ve malzeme seçimiyle derinlik hissini arttırır. Doku reklama gerçeklik katar.
Grafik Tasarımın Var Olduğu Alanlar

Grafik tasarım sanatının kullanım alanı fazlasıyla geniştir. Etrafımızda yer alan bir çok unsurda grafik tasarım ürünü görülmektedir. Marketten alınan herhangi bir üründe, televizyonda, dergi, gazetelerde, elimize uzatılan broşürlerde, marka-film-dizi afişlerinde, albüm kapaklarında, ambalajlarda, eve alınan çoğu eşyada yaşamınızı sürdürdüğünüz her alanda görebileceğiniz her şey grafik tasarım alanının içine girmektedir.
Grafik tasarım iş imkanları genel anlamda özel sektörde yoğunluk gösterir. Yaratıcı düşünce ile ilerleyen her sistem karşılığını en güzel şekilde almaktadır. Bu yüzden grafik tasarım için de creative düşünce sistemi temelli bir çalışma sistemi benimsiyoruz.
Grafik tasarım konusunda vermiş olduğumuz hizmetler;

 • Animasyon
 • Kurumsal kimlik tasarımı
 • Logo tasarım
 • 3D çizimler
 • Karikatür / grafiti tasarımları
 • İllüstrasyon
 • Tipografi
 • Kartvizit / takvim / magnet / pano tasarımları
 • Broşür / dergi / katalog / ilan tahtası tasarımları
 • Ambalaj / etiket / kutu ve şişe tasarımları
 • İç mimari tasarımları
 • Fotoğrafçılık
 • Serigrafi ( seri baskı yapma şekli)
 • Vektörel çizimler
  Belirtilen konu başlıklarının tamamında Otel Expert uzman grafikerleri ile hizmet sunmaktadır. Yaratıcı ve etkileyici çizimler ile görsel etkiyi hedefleyen ekip arkadaşlarımız sayesinde daha ilkin kimsede görülmemiş fikirlerin ortaya çıktığı tasarımları sizler için de hazırlayabiliriz.
  Neden Otel Expert Tercih Etmeliyim?
  Otel Expert, kurumsal profesyonellikte ve sistemli bir çalışma sistemine sahiptir. Doğru iletişim ile çalışma sürecinde ve bütün projelerinde hedeflenen başarıya yönelik planlamalar yapılır. Öncelik verilen müşteri memnuniyeti ve kapsamlı bilgi akışının doğru sağlanmasıdır.

Hem profesyonel boyutta talep edilen başarıyı yakalamak hem de arzu edilen görünümü oluşturmak hedeflenir.

Alanında profesyonel ve tecrübeli çalışma ekibimiz, Otel Expert bünyesinde kurumsal başarılarınızın artmasına yönelik muhtelif emek harcamalar yürütürler. Bu bağlamda Otel Expert'i seçerek, sizde markanızı görünür hale getirebilirsiniz.
Bu Alanda Neler Yapıyorsunuz?
Otel Expert ekibi olarak video tasarım, üç boyutlu tasarım, modelleme ve çizim, dergi ve katalog tasarım, internet site yönetimi ve tasarımı, özgün içerik üretimi, sosyal medya yönetimi, özgün seo çalışması, reklam kampanyaları oluşturma, kurumsal tasarımlar ve logolar hazırlama alanlarında en iyi faaliyetleri yürütmekteyiz.
Web Tasarım Nedir?
Web tasarım web alanında kurumunuzun yada sizin kimliğinin tanıtılması amacıyla yapılacak olan internet sitesinin tasarım evresidir. Bu alanda etkili hamleler ile ilerlemek sizi rakiplerinizden birkaç adım öne çıkaracağı şeklinde ayırıcı yönlerinizi de belirginleştirecektir.
Grafik Tasarımı Ne Kadar Sürüyor?
Tasarım işlemleri projeden projede değişkenlik yayınlayan bir hazırlık aşamasına doğal tutulur. Proje değerlendirmesi sırasında bu süreç net bir şeklide ortaya çıkacaktır. Bu sürecin hususi değerlendirmeye tabi tutulması da en sağlıklı yöntemdir. Grafik Tasarım Nasıl Olmalı?
Grafik tasarımın en önemli tarafı markayı özelleştirebilme özelliğinin bulunmasıdır. Bu yüzden grafik tasarım bir fikir dahilinde ilerletilen çizimlerle var edilir. Kesinlikle ileri düzey bakış açısı ve fotoğrafçılık bilgisi ile ilerlenmesi ihtiyaç duyulan bir alandır. Destek ve çözümleri için bizimle iletişim bölümümüz üstünden iletişime geçebilirsiniz. Otel Expert'in Grafik Tasarımı Çalışanının Yetenekleri
Grafik tasarım hem eğitim hem de yaratıcılık ister. Bu yüzden projelerin inşasında yer edinen grafik tasarımcılara özen gösteririz. Bilgiyi etkili bir projeye dönüştürebilme kabiliyeti Otel Expert'in en iyi yapmış olduğu işlerden biridir.
Kişinin aldığı grafik tasarım eğitiminden sonrasında çizim ve teknik becerilerinin yanı sıra aşağıda yer alan faktörlerinde olması gerekmektedir;
• Müşteri ile özetleri değerlendirmek ve müzakere etmek için üst düzey iletişim becerilerine sahip olması.
• Yarıcı bir yetenek, tasarım tutkusu ve coşkusuna sahip olması.

 • Takımda çalışırken esnek bir yaklaşım göstermesi.
 • Zaman yönetimi becerisi ve tek seferde birkaç proje ile başa çıkabilme isteğinin olması.
 • İyi sunum becerilerine sahip olmasıyla fikirleri müşterilere ve iş arkadaşlarına iyi açıklama ve pazarlama güveni oluşturması.
 • Geri bildirimlere açık olmak ve yarattığı tasarımlarda değişim yapmaya hevesli olması gerekir.
 • Tasarımların bitiminde detaylara dikkat ve hassasiyet göstermelidir.

Grafik Tasarımcılarının Çalışma Alanları

 • Marka Ve Stüdyo Uzmanlığı
 • Animatör
  • Reklam Ve Grafik Ajansları
  • Reklam Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Hazırlama İşlemleri
 • Sergi Tasarımcısı
 • Üst Düzey Çizim İhtiyaçları
  • Yapım Tasarımcısı (Televizyon, Tiyatro, Sinema)
  • Resim Öğretmeni
 • Reklam Sanat Yönetmenliği
  • Fotoğrafçı
  • İç ve Mekânsal Tasarım Uzmanlığı Yukarıda maddelediğimiz alanlarda tasarım ihtiyacınız söz konusu olduğunda bizimle iletişime geçebilir ve sonuç odaklı çözüm desteğimizden yararlanabilirsiniz.
  Grafik Tasarım Fiyat Aralığı Nasıldır?
  Grafik Tasarım sanat ve bilişimin teknik detaylarla birlikte sunulduğu bir çalışma alanıdır. Vitrini dolduran çalışmalar ile markanız ve kimliğiniz daha iyi görünür, hatırlanır ve bilinir. Grafik tasarım fiyatları hakkındaki bilgi sahibi olmak isteyen bireylerin öncelikle bilmesi gereken nokta sabit bir tek fiyat politikasının olmadığıdır. Kurumsal kimlik çalışmaları için hazırlanacak grafik tasarım fiyatları ile toplumsal medya grafik tasarım fiyatları değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için mutlaka Otel Expert ile iletişime geçmenizi ve bilgi almanızı öneririz.

 

Grafik Tasarımda Profesyonel Expert