WhatsApp

Google Ads Reklamcılığı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Uluslararası ölçekte projeler için yeterli, güvenilir bir kuruluş olarak alanımızda ülkemizin bilgi ve deneyim birikimine katkıda bulunmaktır.

Google Ads Reklamcılığı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Google Ads reklamları arasında birçok avantaj barındırır. Temel olarak belirlediğiniz hedef üstüne ürün ve hizmetinizi, kullaAnıcılara göstermenizi sağlar. Google Ads Reklam Verme Adımları Hedefinize uygun kampanya oluşturun Satış, potansiyel müşteriler, internet sitesi trafiği, ürün ve marka üzerinde düşünme, marka bilinirliği ve erişim, uygulama tanıtım hedeflerinden sizin reklam kampanyanıza uygun olanı seçin.


Kampanya Türünü Belirleyin,
Arama, görüntülü reklam ağı, video, alışveriş, keşif, akıllı olarak çeşitlendirilen kampanya türleri içinde size en uygun türü seçmelisiniz.

Kampanya Ayarlarını Yapılandırın
Günlük bütçe, reklam gösterim zaman aralığı, konum ve dil hedefleme, teklif stratejisi belirleme, ağ hedefleme gibi temel kampanya ayarlarını yapın.

Detaylı Anahtar Kelime Analizi Yapın
Arama motorunda potansiyel müşterilerin sizi hangi aramalar karşılığında bulmasını istediğinize karar verin ve anahtar kelime planlama aracıyla reklamınızın dahil olduğu alanla ilgili hacim ve potansiyel anahtar kelime araştırması yapın.

Anahtar Kelime Eşleme Türünü Belirleyin
Hitap etmek istediğiniz kitle ve reklam kapsam alanının ölçeklendirmesinde oldukca etkili olan anahtar kelime eşleme türüne karar verin.

Hedefinize Uygun Reklam Metinleri Oluşturun
Reklam kampanyanızın en kilit noktalarından birisi olan reklam metinlerini, hedefinize uygun ve potansiyel kullanıcı kitlenizi harekete geçirecek şekilde oluşturun. Reklamları ve Web Sitenizi Ürün yada Hizmetlerle Doğrudan Alakalı Hale Getirin Kalite puanı, tıklama oranı (TO), açılış sayfası deneyimi ve reklam ilgi düzeyi segmentleri, kullanıcıların reklamınıza tıkladıktan sonra karşılaştıkları sayfa ile alakalı deneyimlerinin puanlandırılmasıyla oluşturulur. Bu puanlandırma, reklam maliyetlerinin düşmesini ve daha iyi reklam konumlarının elde edilmesini sağlar.

Her Reklam Grubuna Varyasyonlu Reklamlar Ekleyin
Hangi reklam grubunun daha optimize çalıştığının analizi, zaman içinde proseslendirilir. Bu sebeple metin reklam, duyarlı arama ağı reklamı, telefon araması üreten reklam, dinamik arama ağı reklamı, duyarlı görüntülü reklam gibi yüksek performans alınacak reklam çeşitlerinden size uygun olanı/olanları reklam kampanyanıza ekleyin.

Uygun Uzantılara Reklamınızda Mutlaka Yer Verin
Site bağlantısı, açıklama metni, ek açıklamalı snippet, telefon, potansiyel müşteri formu, yer, satış ortağı yer, fiyat, uygulama, promosyon uzantılarının arasından reklam hedeflemenize uygun olan uzantıları ekleyin.

Global Site ve Etkinlik Snippet Etiketlerini Web Sitenizde Aktive Ederek Dönüşümü Kurun

Web sitenizde istediğiniz alanda işlem gerçekleştiğinde bunu ölçümlemenize yarayan dönüşüm işlemini başlatın.

Google Analytics Aracının Gücünden Faydalanın
Web sitenizin trafik analizi ve kullanıcı davranışının raporlamasını yapan Analytics verilerini inceleyin ve sorunları tespit edin.

Düzenli Olarak Reklam Verilerini Kontrol Edin ve Reklamı Optimize Edin
Reklam kampanyanızın performansı ile ilgili gösterim, tıklama, maliyet ve birçok veri kategorisini günlük, haftalık ve aylık olarak inceleyin.

Google Ads Reklamcılığının Avantaj ve Olanakları
Çevrimiçi reklamlarının, geleneksel reklam kampanyalarına kıyasla daha detaylı analiz elde etme, minimum bütçe ile maksimum performans elde etme ve reklamı optimize edebilmek için anlık değişiklik gerçekleştirebilme imkânı gibi birçok etmenin etkisiyle olumlu geri dönüşleri yüksek, çevrimiçi reklam aracıdır. Konuyu birazcık daha detaylandıralım. Google Ads Reklamcılığı ile; İstediğiniz bütçede çevrimiçi reklam verebilirsiniz. Hedef kitle hedeflemesi yapabilirsiniz. Konum hedeflemesi yapabilirsiniz. Dil hedeflemesi yapabilirsiniz. Reklam ile alakalı anlık değişim yapabilirsiniz. Bütçe harcamasına ilişkin analizi detaylandırabilirsiniz. Çevrimiçi satışlarınızı artırabilirsiniz. Daha fazla telefon araması alabilirsiniz. İnternette daha çok potansiyel müşteri çekebilirsiniz. Mağaza ziyaretlerini teşvik edebilirsiniz.

Kendi arasında direkt avantaj barındıran Google Ads reklamları tecrübe ve uzmanlıktan gerektiren bir araçtır. Aksi şekilde kontrolsüzce meydana gelen niteliksiz tıklamalar sonucunda bütçeniz, kısa sürede tükenecektir. Böylece reklam için ayırdığınız bütçe boşa gitmiş olacaktır.
Otel Expert, değişik sektörlerde yer edinen Google Ads reklamlarını yüksek performans ile optimize ederek yönetmektedir. Reklam başarısında önemli etmen olan başarıya ulaşmış reklam kampanyasının oluşturulmasından, tertipli olarak reklam analizlerinin incelenerek gerekli iyileştirmelerin yapılmasına kadar olan bütün süreçte ayrıntılı olarak Google Ads Reklam Yönetim Hizmetini profesyonelce vermekteyiz.
Siz de amacınıza yönelik, çevrimiçi reklam araçlarının en başında gelen Google Ads reklamlarını kullanmak istiyorsanız bütçe ve verim zafiyeti yaşamamanız açısından işin uzmanı olan Otel Expert'den uygun fiyatlı hizmet bedelleri ile Google Ads yönetim hizmeti almalısınız.

Google Ads Reklamcılığı Nedir ve Nasıl Yapılır?